Świeże i pyszne Fuji Sushi w Krakowie

Jak zweryfikować czy Sushi jest świeże?

Polacy kochają sushi! To pewne! Dlatego bardzo ważne jest aby wiedzieć jak rozpoznać czy produkt, który chcemy spożywać jest świeży. Wraz z ekipą Fuji Sushi nauczymy Cię w jaki sposób upewnić się, że Twoje rolki sushi są świeże.

Sushi aby było smaczne i zdrowe musi być przygotowane ze świeżych produktów najwyższej jakości. Zapraszamy do sprawdzenia kilku charakterystycznych cech, po których można odróżnić świeże sushi od tego nieświeżego.

  1. Sprawdź zapach. Najprostsze sposoby bywają najlepsze. Większość z nas odróżni świeżą rybę od tej, która nie powinna być już spożywana… Jeśli więc po otrzymaniu Twojego zestawu wydobywa się z niego nieprzyjemny zapach, który czuć na cały pokój, to jest to dobry sygnał aby powstrzymać się przed jedzeniem. Mocno „rybny” zapach pojawia się tylko wtedy, gdy ryba nie jest świeża.
  2. Kolejna kwestia to wygląd ryby. Powinna być ona błyszcząca. „Śliska”, pokryta cieniutką warstwą „mazi” ryba może oznaczać, że sushi jest już stare. Ryba nie powinna mieć bardzo zróżnicowanej kolorystyki oraz wielu ciemnych plam. Ponadto surowe ryby wyglądają po prostu o wiele bardziej świeżo niż stare.
  3. Jeśli spożywasz tuńczyka to wygląd może być niestety nieco mylący. W procesie produkcji do mięsa dodawany jest dwutlenek węgla co sprawia, że jest ono bardziej różowe.

Pamiętaj! Jeśli otrzymasz sushi, które nie przejdzie wstępnych „testów” zapachu i węchu to nie powinieneś go spożywać. Pamiętaj także, że jeśli chcesz przekonać kogoś do sushi to nie może ono być wątpliwej jakości!

Koniecznie zamów u nas, gdyż jakość stawiamy na pierwszym miejscu. Dokładamy dużo starań i pracy aby wybrać i sprawdzić wszystkie ryby oraz składniki, których używamy. Dzięki rzetelnym dostawcą nasze owoce i warzywa są doskonałej jakości. Wszystko to aby jakość naszych dań była doskonała i niepodważalna.

Zapraszamy do zamówień online w naszych lokalach Fuji Sushi Kraków (Pszona) oraz Fuji Sushi Kraków (Południe)

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest